Dosiahnite zaručený výsledok pri leštení!

Autor: Ferdinand Hlaváč V kategórii: Rady a tipy Dňa: Komentáre: 0 Pozretí: 1773

Ako je známe všetky cesty vedú do Ríma. Najmenej toľko ciest vedie ku želanému výsledku leštenia. Nebolo by dobré, mať jeden systém s dômyselným konceptom, ktorý by nás vždy a opakovane spoľahlivo doviedol k vysokému lesku na každom obrábanom dielci? Systém pre opakovateľné výsledky na všetkých druhoch ocelí rovnako ako u tvrdokovu, keramiky, farbených kovov a hliníka. Vitajte u joke Magic!

joke Magic šetrí čas ...

... lebo s týmito komponentami dosiahnete rýchlejšie lesklé povrchy bez vzniku efektu pomarančovej kôry a vytrhávania molekúl z materiálu. S joke Magic leštíte v logicky navzájom zosúladených krokoch.

joke Magic šetrí peniaze ...

... lebo sa k cieľu dostanete za použitia menšieho „množstva materiálu“. Všetky komponenty dosahujú špičkové výsledky pri optimálnej spotrebe a predĺženej životnosti. 

Diamantové pasty Magic

Diamantové pasty Magic boli zostavené špeciálne na nové nástrojové ocele. Používajú sa neriedené, alebo len s 2 kvapkami riedidla pre diamantovú pastu na rozličných leštiacich nosičoch. Výhoda: Magic diamanové pasty majú veľmi dobrú priľnavosť na leštiacich nosičoch a tým je ich využitie na obrobku 100 %-né. Obvykle sa diamantové pasty používajú s veľkým množstvom riedidla. Avšak použitie väčšieho množstva riedidla zapríčiňuje skvapalňovanie diamantovej pasty, v dôsledku čoho bude pasta v priebehu leštenia rýchlo spotrebovaná. Na obrobku sa tak zúžitkuje len veľmi malé percento diamantovej pasty - skvapalnená pasta spôsobuje vytrhávanie molekúl z povrchu a efekt pomarančovej kôry. S pastou joke Magic žiadny problém! Diamantové pasty Magic sú biologicky rozložiteľné a prakticky neobmedzene trvanlivé. V diamantovej paste Magic sú rovnomerne rozptýlené presne kalibrované diamanty bez zhlukov s hranatým tvarom zrna. Tým sa dosiahne vysoká kvalita leštenia.
Naše diamanotvé pasty Magic dosahujú neporovnateľne vysoký úber. Sú neobmedzene použiteľné pre všekty druhy ocele, nerezové ocele, tvrdokov a keramiku. Špeciálne pre obrábanie hliníka a všetkých neželezných kovov existujú diamantové pasty Magic-ALU, pre všetky použitia na plasty je okrem toho k dipozícii nová suspenzia Magic na plasty. Diamantové pasty Magic sú použiteľné s rotačnými, priamočiarimi a ultrazvukovými pohonmi na všetkých nosných materiáloch.

joke Magic = Neporovnateľne vysoká koncentrácia diamantového zrna

joke Magic extra silná koncentrácia:

Naše Magic diamantové pasty obsahujú v porovnaní s inými druhmi pást dvojnásobné množstvo diamantov. Vďaka špeciálnemu spôsobu výroby sa nám podarilo, napriek dvojnásobnému množstvu diamantov, zabrániť vzájomnému dotyku diamantových zŕn. Týmto bol docielený neporovnateľne vyšší úber materiálu.

joke Magic silná koncentrácia:

Už „silná“ koncentrácia našich diamantových pást je porovnateľná s inými pastami, ktorých koncentrácia je označená ako „extra vysoká“, „silná“, „veľmi silná“, „SS“, „K 100“, „High“, „Heavy“ atď.

joke Magic = Presne kalibrované diamantové zrno

joke Magic diamantové zrno 6 μm
- presne kalibrované, s rovnomernou veľkosťou zrna -

Štandardná pasta diamantové zrno 6 μm
- zle kalibrované, s nerovnomernou veľkosťou zrna -

Magic LAP lapovacie telieska

Väčšia rýchlosť lapovania - vyšším úberom. Pritom vyššia kvalita bez vzniku efektu pomarančovej kôry a vylamovania molekúl karbidov opracovávaného materiálu. Lapovacie telieska sú vyrobené lisovaním kombinácie mosadzného a plastového prachu do požadovaného tvaru. Zloženie z dvoch rozdielne tvrdých materiálov zabezpečuje, že sa tieto lapovacie telieska nezanášajú a na opracovávanej ploche nezanechávajú žiadne nové ryhy. Toto všetko pri extréme vysokej životnosti, pretože lapovacie telieska musia byť "obťahované" oveľa zriedkavejšie. Pre následujúce leštenie je preto potrebné podstatne menej času. Tieto lapovacie telieska sa odporúčajú používať s diamantovými pastami od zrnitosti 6 ɥm a viac.

Leštiace filce Magic - s izolačnou spodnou vrstvou

O optimálne výsledky leštenia s leštiacimi filcami Magic sa postará novo vyvinutá špeciálna impregnácia. Táto zabezpečuje nižšiu absorbciu vlhkosti oproti normálnym filcom a umožňuje optimálny rezný výkon diamantov. Leštiace filce joke Magic potrebujú oproti normálnym filcom so zvlneným povrchom a bez impregnácie až o 40 % menej diamantovej pasty. Presný a rovný povrch leštiacich filcov Magic sa postará rýchlo o lesklý povrch na obrábaných materiáloch a spoľahlivo zabráni vzniku efektu pomarančovej kôry. Nanesená izolačná vrstva na zadnej strane filcov zabráni roztekaniu tekutého lepidla pri nalepovaní filcov na gumový nosič. Tým je vylúčený vplyv lepidla na kvalitu filcu, a taktiež aj zmäkčenie lepidla leštiacim prostriedkom naneseným na filce.

Magic STONES brúsne kamene

Kompletný systém brúsnych kameňov na predbežné opracovanie. Pevné spojenie s vodiacou tyčinkou (kliksystém) zabezpečuje, že sa pri upnutí kameňa Magic STONES tieto nevzpriečia a zabráni sa inak obvyklým stopám po chvení nástroja. Tlak ruky prenášaný na guličku zabezpečí vedenie brúsnych kameňov bez vibrácií a vedie k absolútne rovnomernému výsledku brúsenia. Brúsne kamene Magic STONES zaručujú,že opracovaný povrch je bezchybne pripravený na následné jemnejšie opracovanie.

Magic leštiace plátna JOKER, FINAL a SHINE

Univerzálne leštiace plátna pre leštenie hliníka, plastov a všetkých ocelí. Môžu byť použité na všetky materiály. Pružný podklad týchto plátien zabezpečuje rovnomerný chod a zabraňuje vzniku stôp na materiáli. Zamedzuje tiež vylamovaniu molekúl z povrchu a vzniku efektu pomarančovej kôry.

Magic jemná leštiaca suspenzia

Magic jemná leštiaca suspenzia s kombinovanou ochranou voči korózii poskytuje obrobkom ich konečný brilantný lesk. Táto riedka suspenzia so svojimi hranatými diamantmi bez aglomerátov umožňuje dosiahnuť leštenie absolútne bez škrabancov. Spolu s leštiacim plátnom joke Magic dosiahnete vysoký konečný lesk, prípadne odstránite tiene, ktoré vznikli pri záverečnom leštení filcom. Leštenie vatou a diamantovou pastou patrí už s konečnou platnosťou minulosti!

Diamantový sprej Magic

Diamantový sprej je dobrou alternatívou najmä pre veľké a geometricky zložité povrchy. Leštiaci prostriedok môže byť nanesený ako rovnomerný film priamo na povrch. A to bez ohľadu na miesto - na obrobku alebo vo výrobe.

S joke Magic to ide jednoducho lepšie ...

... presvedčte sa sami, čo všetko je možné s joke Magic. Je čas na prestup.

Komentáre

Vložte svoj komentár